روسیه: تعامل انگلیس و آمریکا معنی ندارد – باشگاه تخفیف ایرانیان

خبرگزاری ایسنا: سفیر روسیه در انگلیس مدعی شد که جامعه بین‌الملل تمایلی به همکاری با انگلیس و آمریکا درباره پرونده مسموم شدن جاسوس سابق روس در انگلیس ندارد
سفیر روسیه در انگلیس همچنین گفت: ۱۷ کشور که در رای گیری روز چهارشنبه سازمان منع تسلیحات شیمیایی رای ممتنع دادند، تحت فشار انگلیس و آمریکا این کار را کردند. با این حال این امر نشان می‌دهد که آنها با موضع انگلیس و آمریکا موافق نبودند. از ۴۱ عضو، شش کشور به نفع پیشنهاد ما برای تشکیل کمیته تحقیق مشترک رای دادند و ۱۷ کشور هم رای ممتنع دادند. معنی این چیست؟ این به معنی آن است که این کشورها تحت فشار شدید انگلیس و آمریکا بودند.

خبرگزاری ایسنا: سفیر روسیه در انگلیس مدعی شد که جامعه بین‌الملل تمایلی به همکاری با انگلیس و آمریکا درباره پرونده مسموم شدن جاسوس سابق روس در انگلیس ندارد.

وی ادامه داد، کشورهایی که رای ممتنع دادند همگی از کشورهای آمریکای لاتین، آسیا و آفریقا بودند. ۱۵ کشور به این پیشنهاد رای منفی دادند و این نشان می‌دهد که انگلیس و کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ناتو یک بار دیگر از همکاری امتناع کردند.

سفیر روسیه در انگلیس گفت که حالا این لندن است که باید نتایج تحقیقات درباره پرونده مسمومیت سرگئی اسکریپال را به مابقی اعضای سازمان منع تسلیحات شیمیایی نشان دهد و از دولت انگلیس خواست تا در این باره صداقت و شفافیت لازم را داشته باشد.

وی در یک نشست خبری گفت: جامعه بین‌الملل آماده همکاری با انگلیس و آمریکا در این پرونده نیست.

روسیه پیشنهاد تحقیق مشترک در این پرونده را به انگلیس داده بود.

 این صحبت‌ها از سوی الکسی یاکوونکو، سفیر روسیه در انگلیس در حالی مطرح شد که پیشنهاد مسکو برای انجام تحقیقات مشترک در این پرونده با رای منفی در نشست سازمان منع تسلیحات شیمیایی مواجه شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *